w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

Dni Przedborza 2018

W ten weekend (30 czerwca i 1 lipca 2018 r.) nasze miasto miało swoje święto. Jak co roku, mieszkańcy i przyjezdni goście bawili się na rynku przed Miejskim Domem Kultury w Przedborzu podczas Dni Przedborza 2018. W tym roku była to szczególna, bo 10 jubileuszowa edycja tej imprezy. Przez dwa dni (w sobotę i w niedzielę) nie zabrakło różnego typu atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W pierwszym dniu (30 czerwca 2018 r.) wystąpili: dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu, Chór Klubu Seniora z Przedborza, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Przedbórz. Ponadto zespół wokalno-artystyczny „Sonanto” rewelacyjnie i profesjonalnie zaśpiewał piosenki z cyklu: „Niezapomniane hity lat 80. i 90.”. Gwiazdą wieczoru była grupa Pectus, po której odbył się pokaz fajerwerków i dyskoteka pod gwiazdami.

Oficjalnego otwarcia Dni Przedborza 2018 dokonał Burmistrz Miasta Przedborza Pan Miłosz Naczyński, któremu towarzyszyli m.in. Poseł Elżbieta Radziszewska, Starosta Radomszczański Beata Pokora, Przewodniczący Sejmiku Łódzkiego Marek Mazur, goście z Pribora – Miasta Partnerskiego, goście z Końskich i z Fałkowa, Sekretarz Miasta Przedborza Wiesława Janosik oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu Sylwia Tymińska.

Podczas Dni Przedborza 2018 na rynku znalazły się stoiska: Przedborskiego Parku Krajobrazowego, Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Przedborzu, Muzeum Ludowego w Przedborzu, Klubu Motocyklowego VC 19-78 MC Prospect Chapter Przedbórz, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gaju, Gminy Przedbórz, OSP Przedbórz i wiele innych. Nie zabrakło oczywiście regionalnej potrawy – przedborskiego kugla.

W drugim dniu (1 lipca 2018 r.) wystąpiły: dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu i Niepublicznego Przedszkola „Gumiś” Oddział Zamiejscowy Góry Mokre, a także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Górach Mokrych. W tym dniu odbyły się również konkursy, m.in. Mini Miss Przedborza 2018, kulinarne: na najlepszy kugiel i smaki lata oraz muzyczne: karaoke. Rozwiązano i wręczono dyplomy i nagrody konkursowe. Nagrody w konkursach wręczali m.in. Poseł Krzysztof Maciejewski i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Przedborskiej Wojciech Karbownik. Na scenie i w parku odwiedzajacych zabawiała swoimi pokazami Drużyna Rycerska Ziemi Chęcińskiej „Ferro Aquilae”, można było m.in. postrzelać z łuku, przymierzyć strój rycerza. Gwiazdą wieczoru był zespół Czerwone Gitary, który wykonał dobrze znane publiczności i ponadczasowe szlagiery. Na zakończenie każdy mógł wziąć udział w karaoke.