w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

FINAŁ WOŚP CZYLI PRZYSTANEK PRZEDBÓRZ – ODJAZD 6 W MDK

10 stycznia br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu odbył się koncert charytatywny, organizowany od 6 lat pod nazwą „Przystanek Przedbórz”. Program finału był bardzo bogaty i zróżnicowany. Na przedborskiej scenie wystąpili lokalni wykonawcy oraz goście specjalni.
Tegoroczna 24. kwesta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbywająca się w całej Polsce, przebiegała pod hasłem: Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Na ulicach Przedborza, a także w sąsiednich miejscowościach kwestowało 24 wolontariuszy. Przedborski sztab zebrał rekordową kwotę – 9.165,22 zł.
Koncert charytatywny rozpoczął się o godz. 15.00. Tym razem na powitanie zabrzmiał utwór zespołu T. LOVE pt. „Nie, nie, nie” w wykonaniu Agaty Paździerskiej. Imprezę otworzył tradycyjnie Szef przedborskiego sztabu Łukasz Czuryłło w towarzystwie dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu Haliny Mikuszewskiej.
Koncert poprowadziły uczennice przedborskiego gimnazjum: Aleksandra Hajduk i Martyna Mendelska. Jako pierwsza na scenie wystąpiła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Gumiś”. Następnie zaprezentowały się dzieci z klas II i III szkoły podstawowej przygotowane przez wychowawczynie: p. Monikę Wysocką, p. Lucynę Orłowską i p. Bożenę Ryszkę.
W dalszej części koncertu swoje umiejętności taneczne w różnych układach pokazał zespół „Żaklinki” pod kierunkiem p. Anny Żak, a po nich swoje popisy gitarowe przedstawiły uczennice: Ania Łyszczarek, Sandra Ględa i Magda Grzegorczyk.
Następnie wystąpił pierwszy gość specjalny koncertu debiutujący duet BLUEBERRY HILL
z Warszawy – grający rockabilly/country. Jak co roku swój program przygotowali również harcerze z 26 DH „Żywioły” śpiewający piosenki turystyczne oraz niezawodny Chór Klubu Seniora, który zaprezentował przeboje polskich wykonawców, przy akompaniamencie pani Małgorzaty Błońskiej.
Kolejnym punktem programu był barwny występ drugiego gościa specjalnego koncertu, zespołu szkockich dudziarzy i bębniarzy CZĘSTOCHOWA PIPES AND DRUMS. W pierwszym utworze towarzyszyła zespołowi 5 osobowa grupa flecistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Podczas występu zespół zaprosił chętnych z widowni, aby spróbowali gry na oryginalnych instrumentach.
Jako trzeci gość specjalny wystąpił młody zespół UKŁAD SŁONECZNY z Piotrkowa Trybunalskiego mający w składzie aż 7 muzyków. Zespół zagrał melodyjne i energiczne reggae z domieszką ska. Na zakończenie koncertu z występem solowym wystąpił przedborzanin Bartek Łyszczarek.
Po koncercie ok. godz. 20 na przedborskim Rynku organizatorzy odpalili „światełko do nieba”.
Podczas koncertu trwały licytacje, w holu MDK trwała sprzedaż przedborskiego kugla, czynny był sklepik z gadżetami orkiestry i punkt robienia fryzur oraz tablica do malowanie graffiti. Specjalną mini – wystawę motocykli retro i starych zdjęć oraz swoje stoisko z pamiątkami przygotowali motocykliści z VC 19-78 Prospect Przedbórz MC Poland.

Miejski Dom Kultury w Przedborzu serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w akcję WOŚP. Dziękuje również wszystkim osobom, które wsparły finansowo akcję jak również niezawodnej publiczności.

Tekst i zdjęcia: MDK Przedbórz

IMG_7605IMG_7446IMG_7463IMG_7465IMG_7464IMG_7471IMG_7494IMG_7501IMG_7508IMG_7529IMG_7541IMG_7548IMG_7620IMG_7512IMG_7513IMG_7583harcerzeIMG_7637