w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „KOLĘDOWAĆ MAŁEMU” w MDK Przedbórz

W miniony piątek, 22 stycznia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek „Kolędować Małemu”. Miał on na celu prezentację tradycyjnych i mniej znanych kolęd i pastorałek oraz propagowanie i pielęgnowanie tradycji kolędowania. Do konkursu zgłosiło się 13 solistów oraz 9 duetów i zespołów z Przedborza oraz z gmin ościennych – dzieci i młodzież. Każdy uczestnik prezentował dwa utwory. Publiczność dopisała a całemu wydarzeniu towarzyszył wyjątkowy, jeszcze świąteczny nastrój, w który wprowadziły nas utalentowane, młode tancerki: Julia Tomalka, Zosia Dobrzańska i Natalia Rydz. Komisja jury w składzie: Małgorzata Błońska, ks. Stanisław Obratański oraz Halina Mikuszewska, po przesłuchaniu wszystkich wykonawców przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

Kategoria SOLIŚCI :
I miejsce – Paweł Rydz – Włoszczowa
II miejsce – Oliwia Kopiec – Radomsko
II miejsce – Jakub Łyszczarek – Przedbórz
III miejsce – Ania Łyszczarek – Przedbórz
III miejsce – Kinga Stępień – Przedbórz

Wyróżnienia:
Maja Janus – Kobiele Wielkie
Mateusz Madejski – Przedbórz
Julia Piszczała – Orzechów

Kategoria DUETY I ZESPOŁY:
I miejsce – Zespół wokalny – Kobiele Wielkie
II miejsce – Kinga Stepień i Ania Łyszczarek – Przedbórz
II miejsce – Chór Szkolny – Przedbórz
III miejsce – Zespół Wokalny – Góry Mokre
III miejsce – Studio Piosenki – Przedbórz

Wyróżnienia:
Zespół Fletowy – Przedbórz
Zespół Wokalny /Kinga Stępień, Julia Cygan, Aleksandra Hajduk, Magda Grzegorczyk/ – Przedbórz

Nagrody rzeczowe ufundował Pan Sławomir Juszczyk – właściciel Hurtowni Budowlanej w Przedborzu oraz Bank Spółdzielczy w Przedborzu. Nagrody pieniężne ufundował Miejski Dom Kultury w Przedborzu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez MDK. Dziękujemy publiczności za uczestnictwo w kulturze a sponsorom za wsparcie naszego Przeglądu.

Tekst i zdjęcia: MDK Przedbórz

IMG_7792IMG_7784IMG_7771IMG_7723IMG_7706IMG_7698IMG_7722IMG_7729IMG_7738IMG_7748IMG_7743IMG_7692IMG_7788IMG_7776IMG_7752IMG_7760