w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

Kwiaty, podziękowania, życzenia i koncert z okazji Dnia Kobiet w MDK

W niedzielę 8 marca br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Na początku wszystkich gości powitała dyrektor MDK Halina Mikuszewska, a następnie Burmistrz Miasta Przedborza Miłosz Naczyński złożył zgromadzonym Paniom najserdeczniejsze życzenia.

1825

Koncert był również doskonałą okazją, aby podziękować Paniom współpracującym z MDK za okazaną pomoc, życzliwość oraz wsparcie imprez kulturalnych organizowanych przez instytucję. Zaproszone Panie otrzymały dyplomy oraz kwiaty od burmistrza i dyrekcji MDK.

Część artystyczną uroczystości poprowadziły uczennice klasy pierwszej Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Przedborzu siostry Łucja i Aleksandra Oleksak.

Na scenie jako pierwsi ze swoim programem wystąpili uczniowie z przedborskiego liceum.  W solowych występach Pauliny Marcinkiewicz, Jakuba Łyszczarka, Moniki Śpiewak i Agaty Paździerskiej usłyszeliśmy przeboje znanych polskich wykonawców m.in. „Być kobietą” Alicji Majewskiej, „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk, „Nikt na świecie nie wie” Czerwonych Gitar czy „Będziesz moja panią” Marka Grechuty.  Program artystyczny w ich wykonaniu przygotowany został pod kierunkiem Pań: Danuty Migockiej i Brygidy Nowakowskiej.

Następnie grupa Pani Barbary Michalskiej z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu zaprezentowała wspaniały, różnorodny program artystyczny, który licznie zgromadzona publiczność przyjęła z wielkim entuzjazmem. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły różne układy i recytowały wiersze specjalnie dla Pań.

Po tym występie na scenie przedborskiego MDK zadebiutowały dzieci przygotowane przez Panią Beatę Auguścik z Niepublicznego Przedszkola „Gumiś” Oddział Zamiejscowy w Górach Mokrych.

Kolejnym punktem programu były występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Na scenie wystąpiły: Ania Łyszczarek,  Magda Olejnik, Zosia Dobrzańska i Wiktoria Dziuba. Dziewczyny solo i w duecie zaśpiewały polskie i zagraniczne przeboje. Następnie na scenie pojawiło się „trzech tenorów” /Wiktor Kaźmierczak, Marcel Kowalski i Kacper Majkowski/, którzy brawurowo wykonali klasyczny przebój Domingo, Carrerasa i Pavarottiego „O sole mio”.

Na zakończenie koncertu z przebojem pt.: „Żono moja” wystąpił zespół gitarowy z Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu w składzie: Ania Łyszczarek, Ania Mikuszewska, Wiktoria Staszewska i Nikola Wośko, z akompaniamentem na pianinie  Pani Małgorzaty Błońskiej.

W tym roku, to wyjątkowe święto obchodzone było bardzo widowiskowo. Wielu młodych wykonawców zaprezentowało swoje wszechstronne talenty śpiewając piosenki, grając utwory muzyczne, recytując wiersze oraz tańcząc. Występy  były gromko oklaskiwane przez publiczność. Wszystkie dzieci uczestniczące w koncercie otrzymały słodycze.

Kończąc koncert dyrektor MDK gorąco podziękowała wszystkim wykonawcom, nauczycielom, rodzicom oraz licznie zgromadzonej publiczności za wspólne świętowanie Dnia Kobiet.

Tekst i zdjęcia: MDK Przedbórz

1825282228232825IMG_2840IMG_2877IMG_2924IMG_2899IMG_2908IMG_2905IMG_2902IMG_2977IMG_2995IMG_2990IMG_3006IMG_3015IMG_3017IMG_3050IMG_3051