w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

MDK Przedbórz zdobył pierwszą nagrodę

W środę 14 czerwca br. Miejski Dom Kultury w Przedborzu uczestniczył w gali zakończenia projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego pn.: „Lokomotywą po wiedzę”, która miała miejsce w Łódzkim Domu Kultury. Nasz ośrodek kulturalny zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy EKOLOGICZNY KOSTIUM TEATRALNY oraz wyróżnienie w konkursie na najlepszą RELACJĘ/ANIMACJĘ Z PROJEKTU. W tegorocznej edycji projektu MDK Przedbórz współpracował z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Górach Mokrych pod opieką Pań: Karoliny Osickiej, Moniki Mechelewskiej-Staszczyk, Ewy Hyskiej oraz Haliny Mikuszewskiej.

Dzieci z naszego ośrodka brały udział w cyklu zajęć artystycznych i edukacyjnych. Były to specjalistyczne warsztaty realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na Politechnice Łódzkiej, w Łódzkim Domu Kultury oraz w MDK Przedbórz.

Projekt „Lokomotywą po wiedzę” realizowany był w okresie od grudnia 2016 roku do czerwca 2017 roku. Była to kontynuacja „Kolorowej Lokomotywy”, która swój początek miała w 2014 roku. W ramach projektu przewidziano m.in. ekologiczno-artystyczne zajęcia warsztatowe, spektakle teatralne oraz inne konkursy. Relacje z zajęć i wydarzeń można śledzić na portalu społecznościowym „Facebook”. Projekt był dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.