w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

Mikołajkowy tydzień w Miejskim Domu Kultury

W czasie mikołajkowego tygodnia w Miejskim Domu Kultury, w dniach 2 – 8 grudnia odbyło się szereg przedsięwzięć o tematyce mikołajkowo – świątecznej.

W dniach 2 – 3 grudnia w sali widowiskowo – projekcyjnej  odbywały się bezpłatne projekcje filmów. Młodsze dzieci z zainteresowaniem obejrzały opowieść o przygodach sympatycznego Renifera Rudolfa pt.: „RUDOLF CZERWONONOSY RENIFER I WYSPA ZAGINIONYCH ZABAWEK”, natomiast na starsze dzieci czekały pełne fantastycznych przygód „OPOWIEŚCI Z NARNII. PODRÓŻ WĘDROWCA DO ŚWITU”.

W dniu 05 grudnia br. w sali widowiskowej MDK Mikołaj spełniał sny licznie zgromadzonych dzieci. Dzieci obejrzały baśń muzyczną pt. „Mikołaj spełnia sny”.  Dziękujemy Artystom Teatru Muza z Łodzi za przepiękne przedstawienie.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych podczas zajęć tanecznych w MDK zespół „Żaklinki” również odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci zapewniły Mikołaja, że były bardzo grzeczne, zaprezentowały różne tańce i otrzymały prezenty. Mikołajowi towarzyszyły Śnieżynki, wszyscy świetnie się bawili.

W dniu 7 grudnia br. odbył się cudowny koncert charytatywny zorganizowany przez Zespół Szkół Ponagimnazjalnych w Przedborzu, który w dniu poprzednim prowadził zbiórkę żywności w ramach akcji „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”. Koncert pn. „DAR SERCA ZA DAR SERCA PIOSENKI ZNANE I LUBIANE” w wykonaniu dzieci i młodzieży uzdolnionych artystycznie. Dziękujemy młodym artystom, Organizatorom oraz przybyłej Publiczności za wspólnie spędzony czas.

8 grudnia  na scenie naszego MDK zagościli artyści z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego, w wykonaniu których dzieci obejrzały spektakl teatralny pt.  „JEMIOŁUSZEK ŚWIĄTECZNY DUSZEK”. Na zakończenie spektaklu dzieci zostały obdarowane prezentami.

Spotkania mikołajkowe odbędą się jeszcze 9 grudnia dla zespołu „Żaklinki” oraz 11 grudnia dla dzieci szkolnych w wykonaniu artystów z Teatru Muza z Łodzi.