w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

Święto Niepodległości 11 Listopada

W każdym roku, w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu, obchody Święta Niepodległości 11 Listopada odbywały się bardzo uroczyście. Był przemarsz spod Ratusza Miejskiego w Przedborzu do Kościoła Parafialnego Św. Aleksego w Przedborzu, gdzie o godz. 12:00 odprawiano Mszę Św. za Ojczyznę. Następnie, uczestnicy obchodów Święta Niepodległości szli ulicami naszego miasta pod Pomniki, gdzie składano kwiaty. Przemarsz kończono w naszym MDK, gdzie, po przemówieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej, odbywała się uroczysta Akademia w wykonaniu uczniów z okolicznych szkół.

Niestety, w tym roku, ze względu na niespodziewanie wynikłe zagrożenie zarażeniem Covid-19 i związanymi z tym obostrzeniami dotyczącymi m.in. zakazu imprez, spotkań, zgromadzeń powyżej 5 osób oraz tymczasowe zamknięcie jednostek kultury w naszym mieście, spowodowały, że takiego typu obchody Święta Nieodległości, jakie znaliśmy i kultywowaliśmy do tej pory, nie będą możliwe.

Nie mniej jednak, zachęcamy wszystkich do świętowania i celebrowania tegoroczych obchodów Święta Niepodległości w swoich domach z bliskimi. Możliwości jest wiele: o 12:00 zaśpiewajmy Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego lub obejrzyjmy online Mszę Św. z naszego Kościoła, wywieśmy flagę, obejrzyjmy film historyczny lub przeczytajmy książkę poświęconą historii naszego kraju, itp.
Zachęcamy także do powspominania i przypomnienia sobie jak obchodziliśmy Święto Niepodległości w poprzednich latach. Przedstawiamy kilka zdjęć z obchodów tego święta w naszym MDK w dwóch ostatnich latach.