w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

Szlachetna Paczka szuka Lidera

By Paczka mogła działać w Przedborzu potrzebny jest Lider.
Bez niego – bez Ciebie! – pomoc do potrzebujących nie dotrze, nie dostaną swojej szansy. Dlatego nie czekaj i działaj. Dzięki Tobie ich życie może się zmienić.

Lider-Wolontariusz Szlachetnej Paczki stwarza szansę na zmianę historii potrzebujących ze swojej okolicy, przywraca im godność.
Ze swoim zespołem Wolontariuszy dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi lub są obojętni. Jest sercem Paczki w jednym z wielu rejonów w całej Polsce. Jest impulsem do zmiany.

CO ROBI LIDER?

*Pomaga Rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację, podjąć walkę z trudnościami, wyjść z biedy.
To historie pełne łez smutku, ale i szczęścia, nadziei i zwycięstw.

*Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
Jako Lider poznajesz osoby zgłaszające się do roli Wolontariusza i tworzysz zespół, z którym będziesz ściśle współpracować, by jak najskuteczniej docierać do Rodzin i samotnych potrzebujących wsparcia.

*Poznaje historie rodzin
Reprezentując Paczkę w swoim rejonie, koordynujesz kontakt z lokalnymi instytucjami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, aby zebrać i zweryfikować informacje o potrzebujących w Twojej okolicy.

*Zarządza zespołem
Wolontariusze odwiedzają Rodziny i poznają ich historie. Tworzą ich opisy i umieszczają je w internetowej bazie, dzięki której mogą się z nimi zapoznać Darczyńcy. Jako Lider koordynujesz ich działania, powierzasz zadania i monitorujesz postępy pracy.

*Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
Spotykasz się z Wolontariuszami i osobami odpowiedzialnymi za decyzje ważne dla Twojej okolicy – reprezentującymi administrację, biznes i instytucje społeczne. Nawiązujesz i rozwijasz współpracę z partnerami Paczki.

*Organizuje Weekend Cudów w rejonie
Jako Lider odpowiadasz za to, by wszystkie Rodziny z twojego rejonu znalazły swoich Darczyńców. Pozyskujesz miejsce na magazyn paczek podczas grudniowego Finału, tworzysz harmonogram przyjmowania i rozwożenia paczek do Rodzin oraz koordynujesz jego realizację.

*Podsumowuje wspólną pracę
Po zakończeniu Weekendu Cudów tworzysz raport z pracy swoich Wolontariuszy i całego rejonu. Podsumowujesz wyniki i przesyłasz ich opracowanie do centrali Paczki. Otrzymujesz też informację zwrotną od koordynatora.

JAK ZOSTAĆ LIDEREM?

Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl

Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
Odbądź spotkanie wdrożeniowe online
Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać

CO ZYSKUJESZ PEŁNIĄC FUNKCJE LIDERA?

MASZ WPŁYW
Uruchamiasz zmianę w życiu ludzi z Twojej okolicy, którzy tego najbardziej potrzebują, którzy żyją w niezawinionej biedzie. Twoja pomoc daje im nadzieję i impuls do walki o pokonanie trudności. Dzięki Tobie i Twojej drużynie Wolontariuszy uwierzą, że są dla kogoś ważni.

ROZWIJASZ SIĘ
Pomagając innym, pomagasz też sobie. Zdobywasz kompetencje cenione przez pracodawców, w praktyce uczysz się planować, zarządzać projektami i ludźmi czy skutecznie się komunikować. Zwiększasz swój potencjał na rynku pracy.

PRACUJESZ Z LUDŹMI
Nawiązujesz wartościowe znajomości z osobami zaangażowanymi społecznie w Twojej okolicy. Stajesz się ważnym członkiem lokalnej społeczności i nawiązujesz relacje osobiste, zawodowe i biznesowe z ludźmi, którym nie jest obojętny los słabszych. Jesteś liderem Paczki i lokalnym liderem.

LIDER SZLACHETNEJ PACZKI W PRZEDBORZU POSZUKIWANY!
❤️ Zostań Liderem Szlachetnej PACZKI! ❤️

Dołącz do naszej drużyny, jeżeli chcesz:

➡️ zmieniać historię rodzin w potrzebie,
➡️ pomagać mądrze, tak aby ludzie sami radzili sobie w życiu,
➡️ być świadkiem tej przemiany,
➡️ mieć wpływ na to, jak wygląda świat wokół Ciebie,
➡️ poczuć radość z mądrego pomagania!

#DziękiTobie mogą zmienić się historie osób w potrzebie!

Wejdź na:
👉 https://bit.ly/Zostan_Wolontariuszem_PACZKI