w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

Uroczyste obchody 10-lecia Klubu Seniora „Czas Pogody” w Przedborzu

W dniu 27.04.2019 r. (sobota) w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbyły się uroczystości związane z 10-leciem utworzenia w Przedborzu Klubu Seniora „Czas Pogody”.

Na początek wszystkich obecnych powitała Dyrektor przedborskiego MDK – Pani Sylwia Tymińska, która złożyła Seniorom życzenia z okazji ich święta. Następnie na scenie życzenia Seniorom na ręce Prezes Klubu – Pani Barbary Konopko składali: Władze Miasta Przedborza w osobach: Sekretarz Miasta – Pani Wiesława Janosik i Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Krzysztof Zawisza, a także przedstawiciele Przedborskiego Parku Krajobrazowego, wdzięczni członkowie Klubu Seniora, dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu oraz osoby prywatne, które współpracowały z Seniorami przez ostatnie lata.

W drugiej części obchodów 10-lecia, Pani Barbara Konopko – Prezes Klubu Seniora przybliżyła wszystkim obecnym historię Klubu i działania podejmowane przez jej członków przez te 10 lat istnienia. Na scenie odczytane zostały również wiersze, specjalnie na tę okazję przygotowane przez Panią Adę Dolot i Pana Grzegorza Grabalskiego – członków Klubu Seniora.

W trzeciej części obchodów została wyświetlona prezentacja zdjęć z działalności Klubu Seniora, którą przygotował Pan Wiesław Domagała. Na zdjęciach uwieczniono, m.in. podróże, które Seniorzy odbyli w ciągu tych 10 lat, a także udział członków Klubu w różnego typu działaniach typu: warsztaty z malarstwa, gobelinu, fotografii, czytanie dzieciom bajek w bibliotekach, próby i występy Chóru Seniora, udział w konkursach i akcjach społecznych, współpraca z lokalnymi instytucjami i społeczeństwem.

W kolejnej części obchodów, Seniorzy obejrzeli występy dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. Na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Ponadto w muzycznym upominku dla Seniorów wystąpiła Agata Paździerska, a na koniec zagrała Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Przedbórz.

Na korytarzu można było obejrzeć Kronikę Klubu Seniora i wpisać się do niej.

Zdjęcia: Małgorzata Błaszczyk i Wiesław Domagała