w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

W Przedborzu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 9

W dniu 13 stycznia 2019 roku (niedziela) od godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się 9 odjazd Przystanku Przedbórz, 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początek, główny organizator tej imprezy Pan Łukasz Czuryłło, wraz z Burmistrzem Miasta Przedborza Panem Miłoszem Naczyńskim i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu Panią Sylwią Tymińską, powitali publiczność zgromadzoną na sali przedborskiego MDK. Następnie, po zakręceniu przez Pana Łukasza dziecięcym bączkiem, który jest symbolem tegorocznej akcji, rozpoczęły się występy. Podczas tegorocznego Przystanku Przedbórz na scenie MDK zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu i Niepublicznego Przedszkola „Gumiś” w Przedborzu, dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu, Chór Klubu Seniora w Przedborzu, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Przedbórz pod batutą Pana Krzysztofa Jabłońskiego, Pan Antoni Auguścik ze swoim akordeonem oraz zespół Rock’n’Roll Rebels z Sosnowca wspierany przez „naszego” perkusistę – przedborzaka Marcela Kowalskiego. W trakcie trwania Przystanku Przedbórz Pani Agata Wiśniewska-Pawelak i Pani Justyna Nicoś rozdały medale nagrodzonym w 11. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, który odbył się tego samego dnia w Parku Miejskim w Przedborzu. Imprezę zakończono wieczorem symbolicznym „Światełkiem do Nieba”.
W trakcie trwania Przystanku Przedbórz, na korytarzu przedborskiego MDK nie zabrakło stoisk: „Mini Sie Ma Shop”, przedborskiego kugla oraz malowania włosów i twarzy.
Jak zawsze, akcję przedborskiego WOŚP wspierali cudowni motocykliści z Veteran Club 19-78 Chapter Przedbórz MC Poland, którzy przybyłych częstowali herbatą, kawą, cukierkami oraz oferowali wszelkiego typu pomoc.
Podczas tegorocznej akcji przedborskiej WOŚP zebrano łącznie: 13.006,30 zł,  7,03 euro,  11 pensów i 0,01 szekla   co udowadnia zasadność hasła tegorocznej akcji, że „pomaganie jest dziecinnie proste”.