w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy w MDK

Miejski Dom Kultury w Przedborzu zaprasza do obejrzenia kolejnej wystawy autorstwa Pana Mariusza Gosławskiego. Tym razem można będzie podziwiać obrazy sakralne, namalowane przez artystę różną techniką. Wystawę można oglądać w przedborskim MDK (sala na I piętrze) do końca listopada. Wstęp wolny. Zachęcamy do zapoznania się z pracami Pana Mariusza.
Przypominamy, że Pan Mariusz Gosławski, urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, jest malarzem. artystą plastykiem, fotografem, poetą, znanym nie tylko w Polsce, ale również za granicą, gdzie wystawiał swoje prace.
Artysta zajmuje się nie tylko malarstwem sztalugowym. Jego ulubionymi technikami malarskimi są akwarele i akryl, kawa, choć tworzy również pastelą czy olejem. Maluje przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można również znaleźć portrety czy tematy florystyczne. Uprawia także malarstwo ścienne, ikony, grafikę i odnawia rzeźby. Ciekawostką jest to, że Pan Mariusz w 1994 roku brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży, który odbył się w naszym mieście i dostał wtedy wyróżnienie. Dziś jest cenionym artystą, którego prace można oglądać w wielu miastach w Polsce i na świecie, a w tym miesiącu również w naszym mieście.