w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

II PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „KOLĘDOWAĆ MAŁEMU” W MDK – wyniki

W minioną niedzielę, 25 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek „Kolędować Małemu”. Miał on na celu prezentację tradycyjnych i mniej znanych kolęd i pastorałek oraz propagowanie i pielęgnowanie tradycji kolędowania. Wśród utworów najczęściej prezentowanych znalazła się „Kolęda dla nieobecnych”, poza tym wykonawcy śpiewali znane wszystkim kolędy „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Jezus Malusieńki”.

zespół_mdk

Do udziału w przeglądzie zaproszeni zostali uczestnicy z miasta i gminy Przedbórz oraz z gmin ościennych, tj. Aleksandrów, Ręczno, Masłowice, Wielgomłyny, Fałków, Słupia, Krasocin, Kluczewsko uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Każdy uczestnik prezentował jeden utwór. Komisja w składzie: Zofia Bartnik,  ks. Konrad Jaśkiewicz i Ewa Jeske, po przesłuchaniu wykonawców w trzech kategoriach przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

SOLIŚCI :

I miejsce – Weronika Stachura – Januszewice

I miejsce – Paulina Barańska – Krasocin

II miejsce –  Eryk Wojarski – Chełmo

III miejsce – Nel Włodarska – Krasocin

III miejsce – Ania Łyszczarek – Przedbórz

DUETY:

I miejsce – Oskar i Wiktor Wojarscy – Chełmo

II miejsce –  Ania Łyszczarek i Kinga Stępień – Przedbórz

III miejsce – Katarzyna i Aleksandra Auguścik – Przedbórz

ZESPOŁY:

I miejsce – Zespół muzyczny z PSP im. J.Pawła II – Strzelce Małe

II miejsce – Zespół rodzinny Wojarskich – Chełmo

III miejsce – Chór szkolny PSP im. K. Wielkiego – Przedbórz

Wyróżnienie – Zespół z MDK – Przedbórz

Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Przedborza Miłosz Naczyński wraz z Małżonką, członkowie komisji jury oraz dyrektor MDK. Laureaci pierwszych miejsc zaprezentowali swoje interpretacje kolęd i pastorałek podczas koncertu laureatów, który odbył się na zakończenie przeglądu. Były to następujące utwory: „Biała ziemia”, „Polskie Betlejem”, „Dziecino słodka” oraz „Cicha noc”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez MDK.

Tekst i zdjęcia: MDK Przedbórz

Obraz 118Obraz 084Obraz 069Obraz 120Obraz 087Obraz 118Obraz 104Obraz 079Obraz 096Obraz 020Obraz 042Obraz 127