w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

PRZYSTANEK PRZEDBÓRZ- ODJAZD 5 W MDK

11 stycznia 2015 roku w całej Polsce odbywał się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwesta odbywała się pod hasłem: „Podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieka medyczna seniorów”. W przedborskim sztabie kwestowało 20 wolontariuszy, którzy zebrali 6.414,54 zł.

IMG_0406 IMG_0330IMG_0457IMG_0452

Finałem akcji był koncert charytatywny, organizowany od 5 lat pod nazwą „Przystanek Przedbórz”. Impreza odbyła się w godzinach popołudniowych w Miejskim Domu Kultury. Program finału był bardzo bogaty i zróżnicowany, na przedborskiej scenie wystąpili lokalni wykonawcy oraz gość specjalny zespół „REAL GONE TONES” z Warszawy.

Tegoroczny koncert charytatywny rozpoczął się o godz. 14.30 od odegrania przez młodzież hymnu WOŚP. Imprezę otworzył tradycyjnie Szef przedborskiego sztabu Łukasz Czuryłło
w towarzystwie Burmistrza Przedborza Miłosza Naczyńskiego, dyrektor Zespołu – Szkolno Gimnazjalnego Grażyny Strojkowskiej oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Haliny Mikuszewskiej.

Koncert poprowadziły Wiktoria Obarzanek i Emilia Włodarczyk – uczennice przedborskiego gimnazjum. Jako pierwszy wystąpił na scenie ze znanymi utworami niezawodny Chór Klubu Seniora z akompaniamentem pani Małgorzaty Błońskiej. Następnie ze swoim programem artystycznym wystąpiły dzieci z grupy pani Wiesławy Poźniak z Przedszkola Samorządowego. Odbył się też pokaz pierwszej pomocy, który tym razem przygotowały i przeprowadziły bardzo ciekawie dzieci z klas I – III ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pań wychowawczyń: Lucyny Orłowskiej i Moniki Wysockiej. W dalszej części koncertu swoje umiejętności taneczne pokazał bardzo liczny zespół „Żaklinki”  pod kierunkiem pani Anny Żak.  Zespół zaprezentował się w specjalnie przygotowanym programie tańców szkockich
w spódniczkach w kratkę. Z występami solowymi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej, wokalistki Sandra Ględa i Ania Łyszczarek oraz Michał Łatacz zagrał utwory na pianinie. Jak co roku swój program przygotowała również Drużyna Harcerska „Żywioły” oraz Przedborska Orkiestra Dęta pod dyrekcją pana Wojciecha Todynka, która żywiołowo zagrała standardy muzyki filmowej i jazzu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Shotokan Show – pokaz   karateków z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego, szkolonych przez trenera Michalaka,
z podkładem muzycznym i pokazem tameshiwari.

 IMG_0508IMG_047410157169_10203177152101418_3844693903245398615_nIMG_0620IMG_0627IMG_0422IMG_0416IMG_0362IMG_0361IMG_0551

Tegoroczną akcję po raz drugi wspierał klub motocyklowy Veteran Club 19-78 MC Chapter Poland Przedbórz, który poprowadził paradę ulicami miasta a następnie kwestował na rzecz orkiestry w MDK, wraz z najmłodszą wolontariuszką.

Na zakończenie  wieczoru, po godz. 18 wystąpił gość specjalny imprezy zespół „REAL GONE TONES” z Warszawy, śpiewający melodyjne i energiczne rockabilly. Jedni z nielicznych polskich przedstawicieli rock’n’rolla w stylu lat 50-tych. Swój styl wzbogacają też o elementy rhythm and bluesa i conutry. Gościli już w programie „Dzień Dobry TVN” i grali na imprezach typu „American Day – piknik miłośników amerykańskiej motoryzacji”, „Polish Boogie Festival” i zlotach motocyklowych. Po koncercie zespół bardzo chętnie rozdawał autografy oraz pozował do pamiątkowych zdjęć.

Podczas koncertu trwały licytacje, w holu MDK czynny był sklepik z gadżetami orkiestry, salon fryzur oraz sprzedaż przedborskiego kugla. W przerwach występów artystycznych na scenie odbywały się projekcje filmów z poprzednich edycji Przystanku Przedbórz.

Na zakończenie imprezy ok. godz. 20 podobnie jak w całym kraju, na przedborskim Rynku organizatorzy odpalili „światełko do nieba”.

Organizatorami tegorocznego Przystanku Przedbórz byli: Miejski Dom Kultury, Zespół Szkolno – Gimnazjalny oraz Urząd Miejski w Przedborzu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w akcję WOŚP.

Tekst: MDK Przedbórz