w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

RELACJA Z KONCERTU WALENTYNKOWEGO W MDK

14 lutego br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu dzieci i młodzież z przedborskich szkół przedstawiły program kulturalny pn. „Koncert Walentynkowy”. Młodzi wykonawcy przygotowani przez Panie: Bożenę Ryszka, Dominikę Olejnik, Małgorzatę Błońską i Danutę Migocką, zaprezentowali swoje wszechstronne talenty tańcząc, śpiewając, recytując oraz odważną grę aktorską w przezabawnych skeczach.

Na początku licznie zgromadzoną publiczność powitała dyrektor MDK – Pani Halina Mikuszewska a następnie na scenie, jako pierwsi, zaprezentowali się uczniowie z kl. III c SP w Przedborzu w przepięknym walcu – do utworu „Walc sekundowy” Szostakowicza, do którego choreografię opracowała Pani Bożena Ryszka. Drugą grupę wykonawców stanowiła młodzież z przedborskiego gimnazjum, która przedstawiła przepiękny program słowno-muzyczny o miłości. Były wiersze, piosenki, skecze…. Niezapomniane wrażenie na publiczności zrobiła młodzież z przedborskiego liceum w utworach: „Przyjdzie na to czas” Violetty Villas w wykonaniu Agaty Paździerskiej, „W perły zmienić deszcz” Universe w wykonaniu Jakuba Łyszczarka czy „Dla Ciebie” Myslovitz w wykonaniu Bartłomieja Zająca.

Na zakończenie koncertu, dyrektor MDK pięknie podziękowała młodym wykonawcom, Paniom, które zaangażowały się w przygotowanie dzieci i młodzieży do występu, rodzicom oraz przybyłej publiczności.